Čerstvé ovoce a syrová zelenina

19. srpna 2014 v 10:27 |  Co jíme?
Krásný den všem!Mrkající
Dnes mám pro vás takové menší zamyšlení. Zadejte do googlu jakýkoliv druh ovoce či zeleniny a začtěte se do článků o jejich účincích na lidský organismus. Článků o jablcích, hruškách, švestkách, broskvích, pomerančích, melounech, malinách, ostružinách, borůvkách.... článků o česneku, brokolici, okurkách, rajčatech, mrkvi, zelí, cibuli...


Uvedu příklad, co jsem našla já:

"obyčejné" jablko: zpomaluje stárnutí, reguluje trávení, posiluje imunitu, zlepšuje náladu, má detoxikační a regenerační účinky, stabilizuje hladinu glukózy (cukru) v krvi, pravidelná konzumace snižuje tvorbu kyseliny močové a tudíž i zabraňuje vzniku revmatismu a dny, vláknina usnadňuje průchod tráveniny střevem a umožňuje navázání toxických látek a jejich vyloučení z těla (.... a mohla bych pokračovat dál a dál)
borůvky: vysoký obsah silných antioxidantů (více nalezneme už jen v několika jiných plodinách) a dalších bioaktivních látek, "superpotravina", prevence všech nemocí, zlepšují a udržují zrak, desinfekční účinky, čistí ledviny a močové cesty, zlepšují funkci lymfatického systému, prevence rakoviny
česnek: přírodní silné antibakteriální působení "přirozené antibiotikum", antivirotické účinky, prevence nachlazení a dalších nemocí, čistí cévy, reguluje krevní tlak a glukózu v krvi, podporuje metabolismus (....atd atd)
brokolice: posiluje srdce, prevence i léčba rakoviny, prevence cukrovky, povzbuzení imunitního systému, pomáhá při nespavosti, menstruačních bolestech (.........)


Uvádět však jednotlivé účinky nemá velký smysl, protože zelenina a ovoce působí komplexně na celé lidské tělo a směřuje tedy celý organismus ke stavu zdraví. Není právě tohle druh potravy, který by měl tvořit největší část našeho běžného jídelníčku?

Tak proč ovoce a zeleniny tedy stále ještě nejíme víc?!
Proč žijeme s hluboce zakořeněným názorem, že ovoce a zelenina nemůže být hlavní složkou jídla?
Proč máme předsudek, že ovoce se hodí jen jako "dezert", či občasný doplněk stravy?
Proč tepelně neupravená zelenina a ovoce netvoří mnohem větší část naší denní potravy?

Dnes je to možné! Dnes máme na výběr, naše zem je na tom tak dobře, že si můžeme vybírat, co budeme jíst. Proč si tedy nevybrat to nejlepší, co lze? A proč nedat peníze, za které bychom si koupili nekvalitní pochutiny, které nám škodí (sušenky, chipsy, energetické nápoje, sladkosti, menu v McDonaldu), do nákupu ovoce, zeleniny, oříšků, semínek?


→A jak už to na tomto světě bývá, je zde háček - a to, že ovoce a zelenina v supermarketech je pěstována velmi často nepřirozeně, urychleně, ve vyčerpaných půdách, postřikována velkým množstvím chemických látek - takže jejich obsah aktivních a léčivých látek je nižší než v těch z vlastní zahrádky. Nepodporujeme pěstování našich českých zelinářů a ovocnářů a kupujeme plody z dalekých i méně dalekých zemí za cenu nižší kvality. Proto doporučuji, tomu, kdo může - nakupovat od místních zahrádkářů nebo si vypěstovat vlastní plody. Pokud nemůžete - přeci jen je lepší zelenina a ovoce z běžných obchodů než vůbec žádná.
Mrkající

→A další háček je ten, že většina ovoce a zeleniny ztrácí mnoho nejhodnotnějších bioaktivních látek (enzymů, antioxidantů) při tepelné úpravě - proto se snažme konzumovat více těchto potravin v syrové podobě.


Dalo by se souhrnně říct, že plody přírody působí blahodárně na vše v našem těle. Vyživují, léčí, osvěžují, posilují celý organismus. Vyživují všechny tvrdě pracující buňky našeho těla, aby mohly plnit své nesmírně složité funkce. Obsahují drahocenné rostlinné látky, které nemůže nahradit žádná jiná složka potravy! Těchto bioaktivních rostlinných látek, je tolik druhů, že ještě stále nejsou všechny objeveny, ani neznáme všechny principy, čím na nás působí tak blahodárně. Už toho ale i dost známe - může to být jen špička ledovce - ale i ta špička ledovce znalostí stačí k tomu, abychom "znovuobjevili", že rostlinná strava je tím nejhodnotnějším, co můžeme jíst.:-) (o bioaktivních látkách zase v příštím článku)

Co si o tom myslíte?Mrkající
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simča Simča | 19. srpna 2014 v 10:49 | Reagovat

Krásně napsáno. Bohužel je to tak, to co by mělo být hlavní složkou potravy, co nám dodá nejvíce zdraví a energie je odsouváno na druhou kolej jako doplněk, mnoho lidí ani zeleninu či ovoce nejí...A to co by mělo být jako doplněk, na občasné doplnění živin - tedy maso - se stalo hlavní součástí každého jídla. Ze všech stran jsme masírováni, jak bez masa nemůžeme přežít a budeme nemocní, přitom maso tak zatěžuje organismus, způsobuje rakoviny tlustého střeva a zelenina, která naopak čistí je opomíjena.
A není to tak dávno,co lidé jedli maso 1-2x týdně, to co si zdravě vypěstovali na dvorku...bez nějakých růstových hormonů.
Je úžasné že šíříš potravinovou osvětu, děkuji :) Moc ráda budu zkoušet Tvé recepty!

2 H. Zelená H. Zelená | 19. srpna 2014 v 13:37 | Reagovat

Ano máš pravdu jen u rajčatům tepelná úprava prý prospívá protože se v nich zvyšuje využitelnost zdravého lykopenu.

3 Jana Janušková Jana Janušková | E-mail | 20. srpna 2014 v 20:30 | Reagovat

Milá Janičko!
Ne každý má možnost jíst zdravé domácí ovoce a zeleninu. To kupované je ošetřeno pesticidy proti hnilobě.Ani pečlivé umytí často nestačí.Borůvky z lesa, domácí jahody, maliny,jablka...to je nejzdravější. Když jsem byla malá, daly se jednoduše přebytky prodat v obchodě, a tam je rovnou prodávali. Dospělí i děti si tak  mohli i přivydělat nějakou korunu. Babička.

4 Lucka Lucka | 4. února 2015 v 16:33 | Reagovat

Janičko skutečně máš pravdu plno ovoce zeleniny je to dobré proti různým nemocím a taky jím ovoce a zeleninu docela často a nemám to jen jako zákusek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama