Jen Ty a tvé kroky

6. srpna 2016 v 22:26 | Janča |  Štastná duše ♥
Chodíte někdy sami na procházku?Usmívající se

Žijeme dnes ve velkém shonu a často i neklidu. Den co den jsme zahlceni zvuky, slovy, konverzacemi hlubšími i povrchními, povinnostmi, prací nebo školou. Sami nebýváme příliš často, a když sami jsme, raději samotu a ticho přehlušíme zapnutím internetu, hudbou nebo knížkou. Rádi jsme ve společnosti svých blízkých, rodiny a přátel - nezapomínáme ale na někoho?Usmívající se


Nejsme moc zvyklí a někdy se i bojíme být sami se sebou. Nechce se nám vstoupit do ticha, protože jsme nejistí z toho, co se v něm z našich vlastních hlubin vynoří. Čím déle žijeme vzdáleni sami od sebe, tím víc se bojíme pohlédnout sami sobě do tváře. Není lehké vypnout všechen ten hluk všedního dne a napojit se na přítomnost. Jenže jedině v ní a v tichu se můžeme setkat sami se sebou. Zjistit, kdo tam uvnitř vlastně jsme. Objevit, kam jdeme a jestli je to opravdu to, po čem toužíme.

Naučit se přebývat sami se sebou v tichu nám umožní žít mnohem autentičtější život a posílí naše vztahy s druhými. K tomu, abychom se mohli skutečně přiblížit svým blízkým a žít opravdově svůj život i všechny starosti všedních dnů, je třeba se občas vzdálit. Potom budeme moci přijít mnohem blíž.

Proto se zhluboka nadechněte a vydechněte, obujte boty (nebo vyražte bez nich Smějící se ) a na hodinu se běžte sami projít. Vydejte se po cestě, po které jste možná ještě nešli. Jděte tam, kde nejezdí auta, kde rostou stromy a voní letní tráva. Jděte a nechte všechno dění za sebou. Opusťte seznamy svých úkolů, virtuální svět internetu, zkuste nechat mobil doma. Vnímejte jen zvuk vašich kroků, kontakt nohou se zemí, šustění trávy a vůni přítomné chvíle. Nechejte na pár chvil odejít vše, čím se v mysli běžně zabýváte. Zkuste jen být.

A pak...zaposlouchejte se pozorně! Uslyšíte sami sebe.
Přeji vám, ať je to setkání radostné a obohacující ♥ - ať je to setkání, které budete chtít prožívat častěji.Mrkající
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | Web | 7. srpna 2016 v 12:42 | Reagovat

Moc pěkné a poučné...

2 Amálka Amálka | Web | 25. srpna 2016 v 13:58 | Reagovat

Chvilku jsem tu nebyla a hned 3 nové články! Super :-) Tohle jsi napsala opravdu pěkně. Lidé všeobecně tráví málo času sami se sebou a někteří se toho přímo bojí. Znám jich pár, kteří bez prášků nebo zvukové kulisy prostě neusnou. Já si samotu naopak užívám a protože jsem jí měla v poslední době také málo, dneska vyrazím na procházku! Možná i do lesa - inspirovala jsi mě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama