Jak si vychutnat zimu?

3. prosince 2016 v 18:52 | Janča |  Zdravé tělo, krásné tělo
Ahoj všichni mí prosincoví čtenáři!
Dnešním článkem bych nám všem chtěla pomoct k tomu, abychom zimu, která přichází, prožili ve zdraví, pohodě a radosti; našli v ní kouzlo, a snad i příležitost k odpočinku a zklidnění. Usmívající se

Pozdní podzimní a zimní období není pro naše tělo zrovna procházkou růžovou zahradou.Mrkající Zkracující se dny se slábnoucími slunečními paprsky, dlouhé temné večery, pobývání v budovách s umělým osvětlením, nedostatek čerstvé místní zeleniny a ovoce a střídání teplot při přechodech z vytopených budov ven a zpátky - to vše je pro naše tělo velkou zátěží. Lidem se v chladných měsících zhoršují ekzémy a další kožní potíže, častěji se projevují opary, snadněji podléháme nemocem z nachlazení, smutným až depresivním náladám a celkově naše obranyschopnost dostává zabrat.


V minulosti zimu přežili jen ti nejsilnější.Mrkající Bylo to vždy náročné období boje o přežití, ale zároveň i přirozenou příležitostí k odpočinku - lidé vnímali, že v zimě nejsou stejně výkonní jako během teplejších měsíců a věděli, že si odpočinek musejí dopřát, aby neonemocněli. Dnes se naštěstí nemusíme bát, že bychom v zimě zemřeli hlady. Na druhou stranu se bohužel v naší společnosti úplně vytratil rozdíl v nárocích na naše pracovní fungování mezi zimou a létem - nenapadne nás, že naše výkonnost v průběhu roku jednoduše není stejná a nutíme se stále do stejných výkonů i v zimě. Únavu těla neposloucháme a bereme ji jako slabost a tak tělo ještě více vysilujeme.


Když jsem přemýšlela, na co všechno se během zimy zaměřit, abychom byli zdraví a měli dostatek energie, přišla jsem na následující body.Usmívající se Zkusme víc naslouchat tichému hlasu svého těla, našemu nejvěrnějšímu společníkovi, a jsem přesvědená, že se nám odmění zdravím, dobrou náladou a spokojeností. Myslím si, že stejně, jako se krajina pod sněhovou přikrývkou v klidu připravuje na nové jaro a odpočívá, tak bychom i my měli trochu zpomalit. Dovolme si to. Úžasný


1. Výsledek obrázku pro snowflakeChoďme během dne na procházky a hledejme krásu v zimní odpočívající, tiché krajině. Nejlepší je vyrazit ven, když zrovna svítí slunce a pobýt na čerstvém vzduchu alespoň 30 minut. Sluneční záření je nezbytné pro tvorbu vitaminu D v naší kůži, a ten je podstatný pro imunitní systém a celkovou odolnost organismu.

2. Výsledek obrázku pro snowflakeNebrame se delšímu spánku a odpočinku navíc i během dne, pokud si o to tělo žádá. Povinnosti tu hodinku, dvě počkají, ještě se mi nestalo, že by někam samy utekly. Smějící se Je dobré přijmout, že někdy se víc odpočívat musí. Být v zimě víc unavení je úplně normální, a když si dopřejeme odpočinek, budeme mít lepší náladu a nebudeme tolik náchylní k nemocem.

3. Výsledek obrázku pro snowflakeVyhledávejme činnosti a situace, u kterých se smějeme se a buďme s lidmi, které máme rádi - není lepší lék na pochmurné myšlenky.

4. Výsledek obrázku pro snowflakeAktivně vyhledávejme potraviny s vysokým obsahem vitaminu C. Kromě dováženého tropického ovoce a citrusů bych chtěla doporučit pro nás ještě lepší a přirozenější zdroje vitaminu C:

→Kysané zelí bez umělých sladidel a konzervantů - je to jedna ze superpotravin, navíc v našich zeměpisných šířkách naprosto přirozená a lokální; obsahem vitaminu C a vitaminů skupiny B se může v zimě rovnat málokteré potravině; obsahuje i mnoho betakarotenu, vitaminu E a K; navíc je plné probiotik, takže působí blahodárně na trávicí systém. Je dobré zelí jíst v syrovém stavu a úplně nejlépe před jídlem, kdy úžasně nastartuje trávení.
V obchodech ale koukejte na složení a zelí s umělými sladidly (nejčastěji sacharin) a konzervanty (siřičitany nebo benzoan sodný) raději nechte v obchodech. Siřičitany způsobují mnoha lidem alergické reakce - už jsem zde o nich kdysi psala článek.
Brambory vařené ve slupce a vhozené do již vroucí vody si také zachovávají přímo pod slupkou překvapivě vysoké množství vitaminu C. Opět lokální a pro nás přirozený zdroj. Usmívající se
Sušený nebo mražený rakytník
→Mražené ovoce - černý rybíz, jahody, borůvky - použít je do smoothies
→Naklíčená řeřicha a další bylinky pěstované doma v květináči

5. Výsledek obrázku pro snowflakeUpřednostňujme potraviny, které nás zahřívají
tepelně upravená zelenina - pečení, dušení, vaření v páře; v zimě je perfektní dýně, mrkev, červená řepa
→obilné kaše - jáhlová, pohanková, ovesná, rýžová, kukuřičná

6. Výsledek obrázku pro snowflakeNaklíčením mungo fazolek a dalších luštěnin a semínek také získáme mnoho cenných zdraví prosěšných látek.
7. Výsledek obrázku pro snowflakePřidejme do jídelníčku víc ořechů a semínek.
8. Výsledek obrázku pro snowflakePijme bylinné čaje. Úžasný je například šípkový čaj, ale vybírat můžeme ze všech možných bylinek podle chuti.
9. Výsledek obrázku pro snowflake Až napadne sníh, pojďme sáňkovat!Smějící se Všímejme si pozitivních věcí, které jindy než v zimě nejsou - krásy padajícího sněhu ve světle pouličních lamp, kouzla vánočních trhů, vůně punče a jehličnatých větviček... Věnujme se činnostem, které zimu zpříjemňují - zkusme znovu sáňkovat, bruslit, lyžovat, běžkovat, pečme cukroví, užívejme si útulných večerů doma v křesle s hrnkem oblíbeného čaje a filmem.. Myslím, že si každý najdeme alespoň něco.

Tak si zimu užijme! Mrkající
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sylva Sylva | Web | 4. prosince 2016 v 11:50 | Reagovat

Perfektní info. Ano, souhlasím, je dobré se právě v tomto čase zastavit a naslouchat.....tělo hovoří a samo si řekne!

2 Amálka Amálka | Web | 5. prosince 2016 v 14:38 | Reagovat

Krásný zimní, relax článek i fotky! Na ty pravidelné denní procházky se poslední dobou nemůžu nějak dokopat :) Jak je venku kosa, nikam se mi moc nechce a nejradši bych byla zalezlá pořád u pece. Když se ale přecejen nakonec přemluvím, vždycky jsem pak ráda, že jsem šla :)

3 Maestro Maestro | 2. ledna 2017 v 21:03 | Reagovat

Malé Thajsko v Praze
Thajská Restaurace Cafe Buddha
Přijďte nás vyzkoušet, Balbínova 19
http://balbinova.cafebuddha.cz/

Nejlepší asijská šéfkuchařka Sofia Smith se stala součástí místního skvělého týmu a rozšířila tak rodinný tým plný skvělých lidí. Sofii nemusíme nijak představovat, její práce a láska k asijské kuchyni už umlčela dostatek kritiků a uspokojila mnoho gurmánů.

Majitel Café Buddha chce přiblížit Orient Čechům …přes pět let se toulali po Asii, aby Vám tuto výjimečnou kuchyni mohli přiblížit. Učili se od pravých thajských babiček, které vaří již od svého dětství, vybrali jejich nejlepší starobylé recepty a přizpůsobili je k obrazu Café Buddhy.

Štěpán Návrat, majitel a šéfkuchař: "Během této cesty jsme získali tři celosvětová ocenění. To nejcennější „Thai Select“ jsme převzali na jaře přímo v Bangkoku při ThaiFexu od thajské ambasády, DITP… další od Royal Thai Embassy in Prague"

Thajská babička „Lucky“ a Štěpán Návrat, šéfkuchaři Café Buddha pro Vás připraví pravou gastro-zážitkovou cestu Asií, kdy ochutnáte starobylé „ancient“ recepty thajských babiček i novodobé recepty „pan-asian“...

4 Honza Honza | 5. února 2017 v 21:12 | Reagovat

Začal jsem žít zdravě, hodně mi pomohlo toto http://www.zdravilek.cz/category/vyziva-a-jidlo/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama