Podzimní receptočlánek - omáčka z lišek a václavek s ovesnými knedlíky

18. října 2017 v 11:32 | Janča |  Připravujeme jídlo
Ahoj mí nejmilejší čtenáři Usmívající se,
přeju Vám magické podzimní chvíle, nejen při čtení tohoto článku. Podzim je pro mě nejsilnější a nejniternější období v roce - především jeho říjnová část, která je zrovna v plném proudu. Mléčné podvečerní mlhy se něžně rozlévají mezi tmavé kmeny stromů a zjemňují zemitou vůni par stoupajících od tlející země. Stromy tu a tam upustí do vzduchoprostoru lehounce klesající lístek. Pod jejich korunami září zlatavé záplavy těch, které již padly - a jako při svém zrodu jasně a čerstvě voněly zelení, tak nyní při svém zmírání každý z nich představuje umělecké dílo, fascinující hru s vášnivými barvami. Na stráních a kolem cest se keře šípkových růží zdobí červenými perlami a jehličí v lesích se vzdouvá nad klobouky hub roztodivných tvarů.

Podzim nás učí nechat jít to, co chce odejít. Pouštět věci, které křečovitě držíme, zvolnit, vydechnout a plout. Vede nás ke zklidnění, retrospekci a meditaci. Tak nějak víc vzpomínáme, pomaleji chodíme a ve vlhku a chladnu se necháváme zahřívat všemi těmi podzimními malbami. Usmívající se


Omáčka z malých, oranžovožlutých hub lišek obecných je jídlo, které už navždy bude patřit mému dětství - těm dávným krásným chvílím s babičkou, která vyprávěla tajemné příběhy, koukala se mnou před spaním na hvězdy a chodila se mnou sbírat do lesa houby a na rozlehlé louky voňavé bylinky.
Když na mě před několika dny na procházce vykoukly zpod listů ty nádherně žlutavé kloboučky, bylo to jako bych znovu cítila vůni liščí omáčky s knedlíky a viděla babičku, jak mi nese talíř lahodného jídla. Lišky.. snad po deseti letech jsem je zase měla v plátěné tašce a nezbylo nic jiného, než omáčku z lišek s vlastnoručně dělanými knedlíky uvařit.

Výsledek obrázku pro liška obecná houba

Omáčka se dá udělat i z jiných druhů hub - vždy si ale zjistěte, jak dlouhou tepelnou úpravu potřebují, aby byly dobře stravitelné. Já jsem lišky obecné zkombinovala s václavkami, které potřebují 20 minut dušení (liškám stačí pět), takže jsem podle toho přizpůsobila recept.

Na liščí houbovou omáčku pro 2 hladové potřebujeme:
→hromádku lišek obecných a druhou hromádku václavek (prostě takové množství hub, jaké se vám podařilo najít)
→zakysanou smetanu (zhruba 3 vrchovaté lžíce)
→sladkou smetanu ke šlehání (asi polovinu kelímku)
→1 větší cibuli
→4 lžíce suchého bílého vína
→máslo a olej
→sůl, pepř, med


Houby nasucho očistíme a větší plodnice nakrájíme. V pánvi rozehřejeme dvě lžíce másla s trochou oleje. Cibuli nakrájenou najemno osmahneme do sklovita a přilejeme bílé víno. Necháme aspoň 2 minuty probublávat a odpařovat. Přidáme nakrájené houby - nejprve ty, které potřebují delší tepelnou úpravu - v mém případě to byly václavky. Houby 2 minuty opékáme a poté zalijeme půl sklenicí vody. Necháme dusit tak dlouho, jak potřebují - václavky 20 minut, lišky alespoň 5 minut. Během této doby přiléváme vodu, jestliže se odpaří a jídlo se začíná připékat. Ke konci přidáme lišky a dusíme je již zmiňovaných pět minut. Na závěr přilijeme sladkou smetanu - tolik, kolik chceme mít omáčky. Přidáme dvě až tři lžíce zakysané smetany. Posolíme, opepříme, přidáme dle chuti med a ještě chvíli necháme probublat, aby se chutě krásně prolnuly.

A na 8 kulatých knedlíků z ovesných vloček potřebujeme:
→100ml mléka
→1 vejce
→50 g pečiva nakrájeného na kostičky (zhruba jedna houska)
→50 g najemno nakrájeného pórku nebo mladé cibulky
→50g ovesných vloček
→50g polohrubé mouky (klidně celozrnné)
→ půl lžíce kypřícího prášku
→ lžička soli


Všechny přísady v míse promícháme a tvarujeme koule o průměru zhruba 5cm. Pokud se nám zdá těsto příliš řídké, přidáme mouku, pokud husté, mléko. Knedlíky vhazujeme do vroucí osolené vody a vaříme od vyplavání na hladinu 5-8 min.

Knedlíky podáváme polité omáčkou a posypané nakrájeným pórkem či cibulkou. Taky tak milujete houby? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama