O čem to tu je? :)

Na úvod

16. srpna 2014 v 11:09 | Janča
Milí návštěvníci těchto stránek, vítám Vás u mě Usmívající se.

Jsem mladá nadšená ženská duše, která s Vámi chce sdílet své myšlenky o opravdovém jídle, barevném vaření a bylinkách. Můj blog není jen o receptech - píšu o širších souvislostech toho, jak strava ovlivňuje zdraví našeho těla i mysli a jak my ovlivňujeme výběrem potravy a způsobem našeho života zdraví naší krásné planety Země.
Chci s Vámi v mých článcích objevovat, jak nejen při vaření Nevinný co nejvíce plynout s naší podstatou a přírodou a v čem nacházet každý den vnitřní naplnění a radost.

Moc si přeji, abyste se na mém blogu mohli na chvíli s radostí zastavit, inspirovat se v přípravě jídla a třeba nalézt zase trochu nový pohled na život. Usmívající se


Skrze všechna staletí a tisíciletí si vždy lidé přejí být zdraví a krásní, žít dlouho a spokojeně. Myslím si, že v přírodě a v nás samých je vše, co potřebujeme k tomu, aby to tak bylo. Naše tělo neúnavně a obětavě každý den pracuje na tom, abychom mohli žít a měli dostatek energie. Je dokonce schopné vyléčit se z mnoha nemocí, pokud jeho ozdravné procesy podpoříme a nebudeme jeho snahy kazit špatným způsobem života, negativním smýšlením a zatěžující stravou.

Rostliny mají kouzelnou schopnost tvořit a ukládat v sobě léčivé a výživné látky udržující naše tělo zdravé. V přírodě rostou dokonalé potraviny, které obsahují vyvážené množství jednotlivých živin, vitaminů, minerálů, enzymů a nespočet tzv.fytochemikálií, které ještě nejsou všechny ani prozkoumány, ale už teď je jasné, že mají na naše tělo blahodárné účinky a nemůžeme je získat jinak než z co nejčerstvější rostlinné stravy.

Stvořitel tu pro nás připravil kvalitní stravu, která nás má udržovat zdravé a šťastné. Nepotřebujeme k její výrobě chemické továrny, nepotřebujeme umělé látky přidávané do stravy. Smutné je, že lidé se naučili brát tyto dokonalé plody přírody, naši přirozenou stravu, a tak dlouho ji upravovat, až se z ní ztratí většina prospěšných látek a navíc ji potom draze prodávat v líbivých barevných obalech.

Jíst a žít zdravě není nic složitého a pro obyčejného člověka nedostupného. Mělo by to být něco zcela přirozeného.Usmívající se Být zdraví a radostní je přirozené. Usmívající se Stačí navrátit se zpátky.. k opravdovým potravinám. Jíst to, co roste venku. Přijímat sami sebe. Prožívat přítomný okamžik. Milovat.


Nejzdravější potravina totiž nemá obsahovat ingredience - ona je sama o sobě ingrediencí. Zdravé je připravovat si vyváženou stravu z co nejpůvodnějších a základních surovin, tak, jak je vytvořila sama příroda.

Čím blíže jsme přírodě, tím více je potravina prospěšná našemu tělu. Uvedu příklad - na zahradě vyrostou rajčata. My můžeme jít, rajčata si natrhat a hned sníst. Nebo je můžeme prohřát na pánvi a sníst s těstovinami. Můžeme ale také rajčata rozvařit, zředit (abychom ušetřili), přidat k nim množství cukru, soli a octa a udělat z nich kečup nebo je prodat do potravinové firmy, která je vysuší, rozemele na prášek a přidá do různých potravin na obarvení.
Myslím si, že nejlepší je rajčata hned sníst nebo je jen mírně tepelně upravit. Čím více potravinu vyrostlou v přírodě upravujeme, tím je dál od toho, jak byla vytvořena - a tím méně je v ní zdraví prospěšných složek.
A jak dlouho bychom museli hledat původní suroviny např. u čínské polévky v sáčku? U pochoutkového salátu ze supermarketu? U levných párků?...


Přála bych si, abychom znovu nalezli rozmanité chutě přírodní stravy, abychom uměli rozumně využívat její bohatství a abychom svým počínáním zázračnou přírodu neničili. Naopak - abychom si jí vážili a hýčkali ji. Pokud bude zdravá naše Zem, budeme zdraví i my.

Tyto témata jsou mým velkým koníčkem a chtěla bych s Vámi sdílet své poznatky o tom, jak si pochutnat a zároveň být zdraví, štíhlí, krásní a odpovědní naší planetě.
Snad se sem budete rádi vracet.Usmívající se

S láskou, vaše Janča ♥
 
 

Reklama