Připravujeme jídlo

Jak uvařit dobrý kuskus?

18. února 2015 v 23:00 | Janča
Kuskus je skvělá potravina. Jeho příprava bývá otázkou maximálně deseti minut, je velmi chutný a hodí se snad ke všemu. Dá se dělat nasladko i naslano, sloužit jako příloha nebo jako hlavní složka jídla. Nápad připravit tuto spařenou a do kuliček tvarovanou pšenici (vzácně ječmen či proso) vznikl v severoafrických zemích, dnes je kuskus rozšířen téměř po celém světě. Kuskus je vlastně těstovina a dá se koupit celozrnný nebo necelozrnný. Rozhodně doporučuji první možnost a to nejen kvůli zdravotním benefitům, ale přijde mi i chuťově zajímavější.

Se schopností kuskus uvařit tak, aby byl ideální jak chuťově, tak konzistencí, se bohužel nerodíme a tak mě napadlo sdílet zde postup přípravy, který se mi nejlépe osvědčil (po více ne tak úplně zdařilých pokusech Smějící se ).


Večerní salát s celozrnným kuskusem

18. února 2015 v 22:21 | Janča
Milí přátelé, dlouho jsem byla odtržena od kulinářského světa, ale teď se s chutí vracím se spoustou nových nápadů.:-) Dnes bych se s Vámi ráda podělila (aspoň virtuálně) o jednoduchou, zdravou a myslím, že moc dobrou večeři.

Brokolicová krémová polévka

27. září 2014 v 16:50
Ahoj milí čtenáři,
po určité pauze jsem opět zde. Pauza nebyla zapříčiněna mou vinou (a opravdu to teď není výmluva!Smějící se), nýbrž problémem stránek blog.cz s prohlížečem, který vlastním a nešlo mi se přihlašovat.

Ale teď už k tématu! Kdo z vás má rád brokolici? Smějící se Dřív jsem brokolici nemusela, ale objevila jsem další poklad, který mou nechuť k brokolici nejenom že zmírnil, ale proměnil ji v labužnickou touhu.
Následující brokolicový pokrm je nejen moc dobrý, ale také velmi jednoduchý a rychlý na provedení. Výborně se hodí k podzimním chladnějším večerům, k obědu či pro unavené studenty po náročném dni.

Ještě před samotným popisem přípravy nutno zdůraznit, že potřebujeme ponorný mixér (ne, opravdu jej nenahradí ani šťouchač na bramborovou kaši ani ruční mixér na těsto)

Srpnový lahodný salát s lučinou

20. srpna 2014 v 16:29
Srpen vrcholí a na zahradách nám zrají červená rajčátka a okurky. Poradím vám, jak si na nich opravdu pochutnat.Úžasný
Šopský salát zná asi každý, a pokud už vás nudí a chcete zkusit něco jiného - a nejméně stejně tak dobrého - vyzkoušejte dnes k večeři vylepšení, ke kterému stačí lučina, vajíčka, případně tvrdý sýr. A sůl a pepř. Nezapomeňte na rajčata a okurky!Smějící seTakže - co budeme potřebovat?
→okurky
→rajčata
→velká lučina nebo 2 malé (ty obyčejné v "kostičkách")
→2-3 vejce natvrdo uvařené
→eidam nebo jiný tvrdý sýr (nemusí být)
→sůl, pepř

K zakusování
→(grahamový) rohlík

A jak na to?
Velmi jednoduše - dáme vařit vajíčka na tvrdo (zde mi to nedá a musím upozornit na skvělou vychytávku do kuchyně, které vám pomůže s vařenín vajec na jakoukoli měkkost či tvrdost :D - http://www.dokuchyne.cz/vareni-peceni-speciality/pomocnik-k-vareni-vajec-egg-perfect.htm ).
Rajčátka a okurky nakrájíme na kostičky a dáme do hezké mísy. Lučinu rozmělníme v míse se zeleninou (pomůže vidlička) a uvařená vejce nakrájíme na malé kostičky a rovněž přidáme k salátu. Případnému tvrdému sýru provedeme totéž. Na závěr salát osolíme (tomuto pokrmu sůl docela sluší) a opepříme. Pochutnáváme si na něm třeba s rohlíkem (doporučuji celozrnný - v obchodech označený jako grahamový) a nestačíme se divit, kam tak rychle zmizela celá ta velká hromada lahodně vypadajícího salátu! Mrkající
 
 

Reklama